Tutvustus

ANNAME TEADA, et IIUKALA Bändi uuenenud koosseis on valmis Teie isiklikel tähtpäevadel, firmaüritustel või muudel toredatel sündmustel muusikalist meelelahutust pakkuma.

IIUKALA Bänd sai alguse 2009.a. juunis, kui kaks kalameest – Indrek Kääramees ehk Kelm (kitarr, laul) ja Leho Aaslaid (kontrabass, laul) – otsustasid kalapüügile lisaks muusikat tegema hakata. Erinevatel aegadel on olnud bändis teisigi huvitavaid liikmeid (vaata allpool, mis oli enne) ja vahepeal käis Leho väikesel loomepausil, kuid alates novembrist 2016 on muutunud-täienenud-uuenenud koosseisus lisaks Kelmile ja Lehole veel endise pikaajalise liikmena Kersti Rõbtšenko (akordion) ja “uue verena” Taavo Taelma (trummid, laul, heli). Repertuaar ei ole muutunud, kuid kõlaline pilt on vaoshoitum ja rahulikum ning asjad on veel arenemises… Muusikat tehakse endiselt lusti ja rõõmuga ning seda soovitakse jagada ka teistega.

Tellimise soovi korral võtke ühendust maeotsa@maaturism.ee

________________________________________________________________

2016.a. augustis ja enne seda oli nii:

Iiukala_24012016_01

IIUKALA Bänd  (Janno Elmi e Jännu – trummid, laul; Indrek Kääramees e Kelm – kitarr, laul;  Leho Aaslaid e Lehu – kontrabass, vahel laulis ka, bändi liige kuni juuni 2015) sai esimest korda kokku 2009.a. suvel.   Kuna tegemist on kahe kalamehe ja ühe kalamehe vennaga ja teadupärast kalapüük ju ei toida,  siis toreda juhuse tahtel hakkasidki mehed muusikat tegema.  Bändi kõlalise- ja sisemise tasakaalu paremaks saavutamiseks on “paati võetud ka naine” – suur kalasõber Kersti Rõbtšenko annab akordionil kalameeste-lugudele just selle õige vungi 🙂 Bändi koosseis noorenes juunis 2015, kui kontrabassi hakkas täisliikmena mängima  Janek Elmi, Jännu väike vend 🙂

Harrastajatena mängitakse ja lauldakse mitte noodi vaid nooda järgi – ikkagi ju kaluritega tegu:)!  Repertuaaris on mereteemalised laulud, veidi omaloomingut, samuti kohalikke rahva-ja rahvalikke laule ning ammu unustatud häid lugusid.  Nii mõnigi tuntud lugu on saanud meestelt oma lähenemise ja siiani on see vännidele meeldinud.

Oma tegutsemisaastate jooksul on kalameestebänd Eestimaa peaaegu risti-põiki läbi sõitnud, natuke on lauldud ka Norras ja naabrite juures Soomes – Mardilaadal Helsingis.  Kodusaart Hiiumaad on tutvustatud paljudes kohtades, muuhulgas siseturismimessil Tourest ja Folkloorifestivalil Baltica, samuti erinevates ETV (Mina elan siin 2010, Jõulutunnel 2010, Ilus maa 2012, SUVEkulTUUR 2013),  Kanal 2 ja TV3  saadetes. 2014.a. osales 2/4 bändist ETV saatesarjas “Perepidu”, kus saavutati 12. osalenud pereansambli seas auväärne 2. koht ja täideti eesmärk – saada 10 x kuulsamaks 🙂 2015.a. jaanuaris sai teoks reis Sankt-Peterburgi – tutvusime  suure kultuuriajalooga linnaga, külastasime Eesti peakonsulaati ja andsime kaks kontserti. Sealse sooja vastuvõtu kinnituseks kutsuti meid taas Peterburgi ja Pihkvasse – veebruaris 2016 osalesime vabariigi aastapäeva tähistamise sündmustel.

Kultuuripärandiaasta 2013 tähistamiseks valmis 2013.a. maikuus Hiiumaalt üleskirjutatud rahvalikke lugusid  ja omaloomingut sisaldav heliplaat “Tee oli ränkas…”, mille omanikuks oli võimalik saada meie esinemistel.

Bändi kodusadamaks on Orjaku sadam, kus asuvas külamajas on bändi “pesa” ja kus toimuvatel sündmustel tihti ka üles astutakse.

päästerõngaga

Võib julgelt öelda, et hetkel on IIUKALA Bänd Hiiumaa tuntuim ansambel, kelle peaeesmärgiks on teha muusikat ikka lusti ja löbu pärast –  sedasama soovivad nad pakkuda ka oma kuulajatele-vaatajatele!

Istuv suvine

Fotod Tiina Mõniste, jaan 2016

Advertisements

Responses

  1. Väga väga väga super bänd olete!
    Tean vähemalt 70-t mandriinimest, kes fännab Teid täiega:)

    Tervitused Tallinnast!
    Kersti&Marek

  2. Suur tänu, Kersti ja Marek! Tervitage mei´poolt kõiki teile teadaolevaid vänne ja … kohtumisteni järgmistel kordadel!

  3. hea bänd- hetkakski polnud igav ega ka ülepakkuv


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: