Tutvustus

TERE TULEMAST IIUKALA BÄNDI KODULEHELE!

Oleme valmis pakkuma muusikalist meelelahutust Teie isiklikel tähtpäevadel, firmaüritustel või muudel toredatel sündmustel.

2019. aasta juunis sai IIUKALA Bänd 10-aastaseks, hip-hip-hurraa!

Bänd TuulekalalFoto Argo Nurs, Tuulekala festival 2018

IIUKALA Bänd on loodud 2009.a. juuni alguses, kui kaks kutselist kalameest – Indrek Kääramees ehk Kelm (kitarr, laul) ja Leho Aaslaid (kontrabass, laul) – otsustasid kalapüügile lisaks muusikat tegema hakata, sest teadupärast kalapüük ju ei toida… 🙂 Erinevatel aegadel on olnud bändis teisigi liikmeid (vaata allpool, mis oli enne) ja vahepeal käis Leho loomingulisel puhkusel.   2016 augustist  oktoobrini tehti väike vahepaus, kuid alates novembrist toimetatakse edasi muutunud-täienenud-uuenenud koosseisusuga.

Lisaks Kelmile, Lehole ja juba pikalt kalapaadis olnud  Kersti Rõbtšenkole (akordion) on nüüd “uue verena” pardal Taavo Taelma (trummid, laul, heli).  Bändi repertuaar ei ole oluliselt muutunud, kuid kõlaline pilt on vaoshoitum ja rahulikum, heliline pool kvaliteetsem ning lisaks juba tuntud lugude mängimisele on repertuaar täienenud omaloominguliste lugudega ning bändi 10. süünipäeva puhul sai valmis ka uus CD-plaat “Kaldale uhutud”…

Muusikat tehakse endiselt lusti ja rõõmuga,  mängitakse-lauldakse ikka nooda mitte noodi järgi ning oma rõõmu muusikast jagatakse heameelega ka teistega!

Tellimise soovi korral võtke ühendust maeotsa@maaturism.ee

________________________________________________________________________________________

Ajaloo heaks: 2016.a. augustis ja enne seda oli bändi lugu selline 🙂

Iiukala_24012016_01

IIUKALA Bänd  (Janno Elmi e Jännu – trummid, laul; Indrek Kääramees e Kelm – kitarr, laul;  Leho Aaslaid e Lehu – kontrabass, vahel laulis ka, bändi liige kuni juuni 2015) sai esimest korda kokku 2009.a. suvel.  Bändi kõlalise- ja sisemise tasakaalu paremaks saavutamiseks on “paati võetud ka naine” – suur kalasõber Kersti Rõbtšenko annab akordionil kalameeste-lugudele just selle õige vungi 🙂 Bändi koosseis noorenes juunis 2015, kui kontrabassi hakkas täisliikmena mängima  Janek Elmi, Jännu väike vend 🙂

Harrastajatena mängitakse ja lauldakse mitte noodi vaid nooda järgi – ikkagi ju kaluritega tegu:)!  Repertuaaris on mereteemalised laulud, veidi omaloomingut, samuti kohalikke rahva-ja rahvalikke laule ning ammu unustatud häid lugusid.  Nii mõnigi tuntud lugu on saanud meestelt oma lähenemise ja siiani on see vännidele meeldinud.

Oma tegutsemisaastate jooksul on kalameestebänd Eestimaa peaaegu risti-põiki läbi sõitnud, natuke on lauldud ka Norras ja naabrite juures Soomes – Mardilaadal Helsingis.  Kodusaart Hiiumaad on tutvustatud paljudes kohtades, muuhulgas siseturismimessil Tourest ja Folkloorifestivalil Baltica, samuti erinevates ETV (Mina elan siin 2010, Jõulutunnel 2010, Ilus maa 2012, SUVEkulTUUR 2013),  Kanal 2 ja TV3  saadetes. 2014.a. osales 2/4 bändist ETV saatesarjas “Perepidu”, kus saavutati 12. osalenud pereansambli seas auväärne 2. koht ja täideti eesmärk – saada 10 x kuulsamaks 🙂 2015.a. jaanuaris sai teoks reis Sankt-Peterburgi – tutvusime  suure kultuuriajalooga linnaga, külastasime Eesti peakonsulaati ja andsime kaks kontserti. Sealse sooja vastuvõtu kinnituseks kutsuti meid taas Peterburgi ja Pihkvasse – veebruaris 2016 osalesime vabariigi aastapäeva tähistamise sündmustel.

Kultuuripärandiaasta 2013 tähistamiseks valmis 2013.a. maikuus Hiiumaalt üleskirjutatud rahvalikke lugusid  ja omaloomingut sisaldav heliplaat “Tee oli ränkas…”, mille omanikuks oli võimalik saada meie esinemistel, tänaseks on plaat läbimüüdud.

Bändi kodusadamaks oli pikka aega Orjaku sadam, kus asuvas külamajas asus bändi “pesa” ja seal toimuvatel sündmustel astuti tihti ka üles…

päästerõngaga

Võime julgelt öelda, et  IIUKALA Bänd on üks Hiiumaa tuntumatest ansamblitest, kelle peaeesmärgiks on teha muusikat ikka lusti ja löbu pärast –  sedasama soovivad nad pakkuda ka oma kuulajatele-vaatajatele!

Fotod bändi eelmisest koosseisust Tiina Mõniste, jaan 2016

Responses

  1. Väga väga väga super bänd olete!
    Tean vähemalt 70-t mandriinimest, kes fännab Teid täiega:)

    Tervitused Tallinnast!
    Kersti&Marek

  2. Suur tänu, Kersti ja Marek! Tervitage mei´poolt kõiki teile teadaolevaid vänne ja … kohtumisteni järgmistel kordadel!

  3. hea bänd- hetkakski polnud igav ega ka ülepakkuv


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: