Tutvustus

ANNAME TEADA, et IIUKALA Bändi uuenenud koosseis teeb vaikselt prooviruumis trenni ja on varsti valmis teie isiklikel tähtpäevadel või muudel pidudel muusikalist meelelahutust pakkuma.

Niikaua aga lugege tutvustuseks allpool seda, mis oli enne, küllap varsti postitame ka seda, mis on tulemas nüüd 🙂

________________________________________________________________

2016.a. augustis oli nii:

Iiukala_24012016_01

IIUKALA BÄND TÄNAB KÕIKI NENDE KOOSOLDUD AASTATE EEST! Lihtsalt meenutuseks ja mälestuseks ei kustuta me ära seda fännilehekülge ega siin üleval olnud infot – ajalugu seegi ja mis olnd, see läind…

Bänd on võtnud aja maha ja esinemiskutseid ei ole mõtet praegu saata. Vaatame, mis toob aeg ja anname arengutest aegsasti teada. 

**********************

IIUKALA Bänd  (Janno Elmi e Jännu – trummid, laul; Indrek Kääramees e Kelm – kitarr, laul;  Leho Aaslaid e Lehu – kontrabass, vahel laulis ka, bändi liige kuni juuni 2015) sai esimest korda kokku 2009.a. suvel.   Kuna tegemist on kahe kalamehe ja ühe kalamehe vennaga ja teadupärast kalapüük ju ei toida,  siis toreda juhuse tahtel hakkasidki mehed muusikat tegema.  Bändi kõlalise- ja sisemise tasakaalu paremaks saavutamiseks on “paati võetud ka naine” – suur kalasõber Kersti Rõbtšenko annab akordionil kalameeste-lugudele just selle õige vungi 🙂 Bändi koosseis noorenes juunis 2015, kui kontrabassi hakkas täisliikmena mängima  Janek Elmi, Jännu väike vend 🙂

Harrastajatena mängitakse ja lauldakse mitte noodi vaid nooda järgi – ikkagi ju kaluritega tegu:)!  Repertuaaris on mereteemalised laulud, veidi omaloomingut, samuti kohalikke rahva-ja rahvalikke laule ning ammu unustatud häid lugusid.  Nii mõnigi tuntud lugu on saanud meestelt oma lähenemise ja siiani on see vännidele meeldinud.

Oma tegutsemisaastate jooksul on kalameestebänd Eestimaa peaaegu risti-põiki läbi sõitnud, natuke on lauldud ka Norras ja naabrite juures Soomes – Mardilaadal Helsingis.  Kodusaart Hiiumaad on tutvustatud paljudes kohtades, muuhulgas siseturismimessil Tourest ja Folkloorifestivalil Baltica, samuti erinevates ETV (Mina elan siin 2010, Jõulutunnel 2010, Ilus maa 2012, SUVEkulTUUR 2013),  Kanal 2 ja TV3  saadetes. 2014.a. osales 2/4 bändist ETV saatesarjas “Perepidu”, kus saavutati 12. osalenud pereansambli seas auväärne 2. koht ja täideti eesmärk – saada 10 x kuulsamaks 🙂 2015.a. jaanuaris sai teoks reis Sankt-Peterburgi – tutvusime  suure kultuuriajalooga linnaga, külastasime Eesti peakonsulaati ja andsime kaks kontserti. Sealse sooja vastuvõtu kinnituseks kutsuti meid taas Peterburgi ja Pihkvasse – veebruaris 2016 osalesime vabariigi aastapäeva tähistamise sündmustel.

Kultuuripärandiaasta 2013 tähistamiseks valmis 2013.a. maikuus Hiiumaalt üleskirjutatud rahvalikke lugusid  ja omaloomingut sisaldav heliplaat “Tee oli ränkas…”, mille omanikuks oli võimalik saada meie esinemistel.

Bändi kodusadamaks on Orjaku sadam, kus asuvas külamajas on bändi “pesa” ja kus toimuvatel sündmustel tihti ka üles astutakse.

päästerõngaga

Võib julgelt öelda, et hetkel on IIUKALA Bänd Hiiumaa tuntuim ansambel, kelle peaeesmärgiks on teha muusikat ikka lusti ja löbu pärast –  sedasama soovivad nad pakkuda ka oma kuulajatele-vaatajatele!

Janek, Jännu, Kelm ja Kersti soovivad kõigile HEAD MEREKULTUURIAASTAT – veelkord suured tänud, et olite meiega :)!

Istuv suvine

Fotod Tiina Mõniste, jaan 2016

Responses

  1. Väga väga väga super bänd olete!
    Tean vähemalt 70-t mandriinimest, kes fännab Teid täiega:)

    Tervitused Tallinnast!
    Kersti&Marek

  2. Suur tänu, Kersti ja Marek! Tervitage mei´poolt kõiki teile teadaolevaid vänne ja … kohtumisteni järgmistel kordadel!

  3. hea bänd- hetkakski polnud igav ega ka ülepakkuv


Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: